zaloguj si   |    mapa strony   |

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 maja 2017 r.

28.05.2017

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej zabiorą mieszkańcy bloku Młodzieżowa 29 oraz mieszkańcy Szerominka po lewej stronie jadąc na Baboszewo wraz z ul. Słoneczną - początek od Państwa Obermeyer.

2. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

3. Również jutro po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie w domu parafialnym dla pielgrzymów udających się do Wilna.

4. We wtorek 23 maja spotkanie lektorów po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nad zakrystią.

5. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie przed Festynem Rodzin. Zachęcamy rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różne grupy istniejące przy parafii o włączenie się w przygotowanie festynu. Na spotkanie zapraszamy również przedstawicieli instytucji i organizacji, które chcą się włączyć w nasze wspólne dzieło.

6. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania przy figurkach w czasie majowego lub we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.

7. W piątek 26 maja o godz. 19.00 w kaplicy na cmentarzu katolickim odbędzie się Msza św. i pogrzeb dzieci utraconych.

8. W sobotę 27 maja o godz. 19.30 odbędą się poświęcenia pól i Msze św. w Koziminach Stachowo i Cieciórkach.

9. W najbliższym tygodniu odbędą się ostatnie próby przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych klas V: Klasy V A, B, C, D? 22 i 24 maja; klasy V E, F, G ? 23 i 25 maja. Próby rozpoczynają się o godz. 16.30.

10. Spowiedź przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych klas V w sobotę: od godz. 9.00 klasy A, B; 9.30 klasy C i D; 10.00 klasy E i F; 10.30 klasa G. Spowiedź zakończymy o godz. 10.40.

11. Za tydzień Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych klas V o godz. 8.45 i 11.15. Prosimy Parafian o przybycie na Mszę św. na inne godziny, aby dać możliwość rodzinom razem z dziećmi uczestniczenia w uroczystościach.

12. W niedzielę 28 maja po Mszy Świętej o godz. 17.30 odbędzie sie spotkanie organizacyjne pielgrzymów udających sie do Włoch.

13. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty na Kolonie dla dzieci oraz Kolonie dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich ze specjalnym dla nich programem. Kolonie odbędą się w Krasnobrodzie w Roztoczańskim Parku Narodowym w dniach 1-12 sierpnia. W ramach koloni przewidujemy również wycieczkę do Lwowa. Pełny koszt kolonii wynosi 1200 zł. Koszt udziału w koloniach dla osób zaangażowanych w życie parafii uzależniony będzie od zebranych środków w czasie festynu. W kancelarii składamy wypełnione karty wraz z zaliczką 300 zł. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.

14. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.

15. Informujemy Parafian, że księża dekanatu płońskiego zostali przeszkoleni w zakresie komunikacji z dziećmi autystycznymi i Zespołem Aspergera.

16. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Pełnie straży to jednogodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zgłoszenia u Pani Ewy Szymańskiej

17. W dalszym ciągu w kancelarii parafialnej możemy składać fanty na Festyn Rodzin oraz zgłaszać chęć przyniesienia ciasta oraz oferować swoją pomoc w organizacji festynu. Zachęcamy do ochotnego włączenia się w to dzieło jakim jest Festyn Rodzin.

18. W najbliższy piątek odbędzie się w Płońsku XIII Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii. Zapisy do wtorku włącznie. Parafiadę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Zapraszamy parafian na Mszę św. i na stadion.

19. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Dziękujemy za modlitwę przy figurkach w Kownatach, Cieciórkach, Ćwiklinie, Poświętnem, Koziminach Nowych i Koziminach Stachowo. Prosimy o informację gdyby Nabożeństwa Majowe odbywały się w innych miejscowościach.

20. Na stolikach za ławkami znajdują się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty oraz nieodpłatny numer Dobre Nowiny.

21. Dziękujemy za ufundowanie przez rodziców dzieci Odnawiających Przyrzeczenia Chrzcielne, specjalnych świec wraz z lichtarzami dla naszej parafii. Świece służyć będą Służbie Liturgicznej w czasie Czytania ewangelii i czasie procesji.

22. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.

23. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na budowę kaplicy dla nowej parafii i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

« inne aktualnoci