zaloguj si   |    mapa strony   |

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 maja 2017 r.

28.05.2017

5 Niedziela Wielkanocna Rok A 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej zabiorą mieszkańcy bloku Żołnierzy Wyklętych 20.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w Parafii św. Michała odbędzie się Koncert Papieski w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej wraz z solistami scen warszawskich.

3. Jutro rozpoczynamy w naszej parafii VIII Płoński Maraton Biblijny. Możemy jeszcze zapisać się na Maraton. Zachęcamy, również do przybywania przed naszą świątynię i słuchania Słowa Bożego. Maraton do czwartku włącznie w godzinach 8.00 ? 16.00.

4. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.

5. W najbliższym tygodniu odbędą się kolejne próby przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych: Klasy IV A, B, C, D? 15 i 17 maja o godz. 16.30; klasy IV E, F, G ? 16 i 18 maja o godz. 16.30; klasy V A, B, C i D ? 17 maja o godz. 19.00 i 19 maja o godz. 16.30; klasy V E, F i G ? 16 i 18 maja o godz. 19.00.

6. Spowiedź przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych klas IV w sobotę: od godz. 9.00 klasy A, B; 9.30 klasy C i D; 10.00 klasy E i F; 10.30 klasa G. Spowiedź zakończymy o godz. 10.45.

7. Za tydzień Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych o godz. 8.45 i 11.15. Prosimy Parafian o przybycie na Mszę św. na inne godziny, aby dać możliwość rodzinom razem z dziećmi uczestniczenia w uroczystościach.

8. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty na Kolonie dla dzieci oraz Kolonie dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich ze specjalnym dla nich programem. Kolonie odbędą się w Krasnobrodzie w Roztoczańskim Parku Narodowym w dniach 1-12 sierpnia. W ramach koloni przewidujemy również wycieczkę do Lwowa. Pełny koszt kolonii wynosi 1200 zł. Koszt udziału w koloniach dla osób zaangażowanych w życie parafii uzależniony będzie od zebranych środków w czasie festynu. W kancelarii składamy wypełnione karty wraz z zaliczką 300 zł. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.

9. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie na Ogólnopolski Odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Pielgrzymka odbędzie się 21 maja. Zapisy u osób ze Wspólnoty Krwi Chrystusa. Więcej informacji, program i telefony na tablicy ogłoszeń.

10. Do 15 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych. 1

1. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.

12. Informujemy Parafian, że księża dekanatu płońskiego zostali przeszkoleni w zakresie komunikacji z dziećmi autystycznymi i Zespołem Aspergera.

13. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Pełnie straży to jednogodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zgłoszenia u Pani Ewy Szymańskiej

14. W dalszym ciągu w kancelarii parafialnej możemy składać fanty na Festyn Rodzin oraz zgłaszać chęć przyniesienia ciasta oraz oferować swoją pomoc w organizacji festynu. Zachęcamy do ochotnego włączenia się w to dzieło jakim jest Festyn Rodzin. 15. W dalszym ciągu trwają zapisy na XIII Diecezjalna Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.

16. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach.

17. Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Płońsku zaprasza kandydatów na Przesłuchania Wstępne, które odbędą się w piątki 19 i 26 maja w godzinach 13.00 ? 20.00. Więcej informacji szkole na plakatach na tablicy ogłoszeń.

18. W Szczęść Boże umieściliśmy dyżury specjalistów posługujących w Poradni Rodzinnej oraz dyżury Parafialnego Zespołu CARITAS. Zachęcamy do korzystania z Poradni oraz Parafialnego Zespołu Caritas.

19. Na stolikach za ławkami znajdują się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty poświęcony 100 ? leciu Objawień w Fatimie oraz nieodpłatny numer Dobre Nowiny, w którym znajdziemy m.in. wywiad z aktorem grającym Chrystusa w Pasji Mela Gibsona. Znajdziemy tam artykuły poświęcone jubileuszowi 100 lecia Objawień w Fatimie. Zachęcamy, aby przeczytane czasopismo Dobre Nowiny przekazywać sąsiadom i bliskim.

20. Dziękujemy za ufundowanie przez dzieci Pierwszokomunijne kompletu alb dla naszej parafii.

21. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.

22. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na budowę kaplicy dla nowej parafii i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

« inne aktualnoci