zaloguj si   |    mapa strony   |

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 28 maja 2017 r.

28.05.2017

1. Wczoraj odbyła się w Płońsku XIII Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży, w której startowało 1000 zawodników i zawodniczek. Dziękujemy urzędom, dyrekcjom i nauczycielom za pomoc w organizacji Parafiady.

2. Dzisiaj. o godz. 10.00 Msza św. w intencji mieszkańców bloku Łąkowa 2 na zakończenie Peregrynacji Kopi Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, a po Mszy św. Święty Wizerunek zabiorą mieszkańcy bloków Młodzieżowa 31A, 31B i 31 C do N- mieszkania nad pawilonami handlowymi i blok 31.

3. We wtorek o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C... Chrześcijaństwa. Temat spotkania: ?Miłuj bliźniego jak siebie samego?. Wykład poprowadzi mgr Mira Jankowska z UKSW. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W piątek o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.

6. W sobotę o godz. 8.00 kapłani zaniosą Komunię św. do chorych w ich domach. Będzie również możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

7. W najbliższym tygodniu odbędą się poświęcenia pól i Msze św. w następujących miejscowościach: Szerominek Stara Wieś - 29 maja; Szpondowo i Kownaty - 31 maja; Szerominek ? 01 czerwca; Szeromin - 02 czerwca. Początek o godz. 19.30. Również we wtorek 30 maja o godz. 19.30 przy figurce Msza św. w intencji mieszkańców Osiedla Poświętne.

8. W sobotę Odnowa w Duchu św. przygotowuje modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00, a zakończy ok. 23.00. Uroczysta Msza św. sprawowana będzie o godz. 22.00. Serdecznie zapraszamy parafian do uczestnictwa w czuwaniu. Więcej informacji na plakatach.

9. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania przy figurkach w czasie majowego lub we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.

10. W najbliższym tygodniu 1 i 2 czerwca o godz. 18.45 odbędą się próby przed Bierzmowaniem.

11. Za tydzień w niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha św. po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Smardzewa. Ze względu na znikomą frekwencję osób wracających pieszo ze Smardzewa powrót odbędzie się autokarem. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. Za tydzień pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

13. Za tydzień w naszej parafii już po raz XIII odbędzie się Festyn Rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w festynie. Niech to będzie nasze rodzinne święto. Festyn zakończy koncert zespołu Trzy Korony o godz. 19.30, potem losowanie głównych nagród i Apel Jasnogórski. Więcej informacji o festynie w Szczęść Boże. W zakrystii lub kancelarii parafialnej możemy jeszcze składać fanty na loterię fantową oraz zgłosić chęć pomocy lub upieczenia ciasta.

14. Za tydzień odbędzie się w naszym mieście po raz drugi Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się o godz. 12.30 przy Parafii św. Michała. Potem przejdziemy ul. Płocką, Rynek, Grunwaldzką, Młodzieżową do naszej świątyni. Zakończenie Marszu na scenie przy naszej świątyni godz. 13.30.

15. Za tydzień w całej Polsce obchodzone będzie po raz 10 Święto Dziękczynienia, pod hasłem Dziękujemy za chleb. Po Mszach św. zwierane będą ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

16. W dalszym ciągu trwają zapisy na kolonie organizowane przez naszą parafię. Zapisy wraz z zaliczką 300 zł. w kancelarii parafialnej. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty kolonijne.

17. Organizujemy w najbliższym czasie 2 pielgrzymki: - jednodniową do Michniowa, Bodzentyna, św. Katarzyny, na św. Krzyż, Kałkowa, Wąchocka i Skarżyska Kamiennej 17 czerwca. Wyjazd o godz. 5.00. Powrót ok. 22.00. Koszt wyjazdu 80 zł. - 4 dniową do Wrocławia, Bard0, Kłodzka, Polanicy Zdrój, Kudowy Zdrój, Pragi, Wambierzyc i Trzebnicy w dniach 3-6 sierpnia. Koszt wyjazdu z posiłkami, przejazdem, biletami wstępów i noclegami wynosi 550 zł. Wpłacamy zaliczkę 150 zł. Pozostałą sumę na 3 tygodnie przed wyjazdem. Zgłoszenia na pielgrzymki w zakrystii, kancelarii lub u ks. proboszcza.

18. Na stolikach za ławkami znajdują się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty oraz nieodpłatny numer Dobre Nowiny. Dobre Nowiny zawierają wypowiedzi znanych osób: aktorki Anny Musiał i trenerki fitness Ewy Chodakowskiej. Znajdziemy tam również artykuł o wakacjach ze świętymi.

19. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na budowę kaplicy dla nowej parafii i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

« inne aktualnoci