zaloguj si   |    mapa strony   |

Ministranci

Służba Liturgiczna naszej parafii liczy ok. 110 ministrantów, w tym 30 lektorów,
i 10 animatorów . Wiek ministrantów w naszej parafii jest bardzo zróżnicowany. Są z nami chłopcy, którzy niedawno przyjęli swoją pierwszą Komunię , poprzez gimnazjalistów, licealistów, a na studentach i mężczyznach, którzy mają już swoje rodziny kończąc. Najwięcej ministrantów reprezentuje jednak szkołę podstawową oraz gimnazjum.     


Zbiórki ministranckie odbywają się  co tydzień w sobotę o godz. 10.00 w auli parafialnej lub w salce nad zakrystią. Załatwiamy wtedy sprawy organizacyjne oraz wynikłe z sytuacji, jakieś przedsięwzięcia. W przypadkach zbliżających się uroczystości spotykamy się częściej w celu przygotowania tegoż wydarzenia, a także spotykamy się w sytuacjach nagłych. Do naszych obowiązków należy posługa podczas liturgii Mszy Świętej oraz Nabożeństw w ciągu tygodnia. Często bierzemy udział w rożnych wydarzeniach na terenie naszej parafii i zawsze pomagamy w przygotowaniach do spotkań, zawodów czy festynów parafialnych.

 
Ministranci z naszej wspólnoty godnie reprezentują naszą parafię na zawodach sportowych. Co jakiś czas gramy na zawodach w piłkę nożną w różnych kategoriach wiekowych i odnosimy sukcesy.
Warto wspomnieć, że jesteśmy często zapraszani, na Msze święte celebrowane przez Ks. Biskupa, aby zorganizować asystę. W roku 2012 byliśmy na Diecezjalnych Dożynkach w Lisewie oraz na odpuście parafialnym w sanktuarium w Smardzewie. W kolejnym roku zostaliśmy zaproszeni na Niedzielę Palmową do Płocka, gdzie zebrała się młodzież z całej diecezji, a następnie na pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę. 

Wersja do druku